náš bio a eko sľub pre chlpáčov

Všetkým chlpáčom a páničkom sveta sľubujeme, že naše zásady a filozofiu si budeme vždy ctiť. Nikdy nepodľahneme davu a nevydáme sa cestou veľkých korporátov, kde je prednejší zisk pred kvalitou samotného produktu. Vďaka vám všetkým sme za tie roky zistili, že to čo robíme má zmysel. Že produkty pre chlpáčov môžu byť vyrobené z prírodných BIO a EKO materiálov, bez pridaných nezmyslov a chémie.Kvalitné mäso z voľného chovu

My chlpáči sme mäsožravci a mäso tvorí aj základ nášho jedálnička. Preto v Sušienkove dbáme na to, aby bolo základnou a najväčšiou zložkou každej jednej fajnotky. Ešte viac ale dbáme na to, odkiaľ samotné mäso pochádza. Všetky zvieratá, ktoré u nás nájdeš pochádzaju z voľného chovu alebo prírody, sú kŕmené výhradne prirodzenou stravou, bez akýchkoľvek antibiotík a iných nezmyslov.

Majú za sebou štastný život v rodinách, kde sa celé dni pásli na lúkach a pobehovali vo voľných výbehoch. Podporujeme farmárov a združenia z ČR, ktoré ešte nezabudli, ako sa majú k zvieratám a prírode chovať.

Zelenina, ovocie a bylinky ako za starých čias

Mäsová zložka je v našich fajnotkách doplnená čerstvou zeleninou, ovocím a bylinkami. Tá pochádza taktiež od lokálnych pestovateľov a farmárov z ČR a SR. Sú skvelým dôkazom toho, že ak sa chce, tak sa dá pestovať čokoľvek ako kedysi, bez umelého hnojiva, pesticídov a iného nezmyselného chemického koktejlu, ktorý sa potom dostáva a ukladá do samotného plodu.

Z ďaleka k nám cestujú len chia semiačka a olivový olej, no aj ten sme boli osobne nájsť v Toskánsku. Rodina, ktorá ho vyrába sa tomu venuje už niekoľko generácii.

Zdravie a normy na prvom mieste

Pri výrobe dodržiavame poctivú receptúru a vysokú kvalitu surovín v human-grade kvalite. Dbáme na všetky potrebné normy a smernice EÚ, ako výrobca kŕmnych zmesí sme v ČR registrovaný pod číslom CZ 801606-01. Taktiež sme registrovaný ako výrobca BIO produktov CZ-BIO-001.

Všetky receptúry sme zostavovali v spolupráci so skúsenými veterinármi a odborníkmi na stravovanie zvierat. Naše produkty majú preto vyvážený pomer potrebných živín zohľadňujúci potreby nás chlpáčov.

chlpáči vždy
na prvom mieste

Všetci chlpáči majú právo na plnohodnotný život. Častokrát na to ale ľudiaci zabúdajú a robia si s nami čo chcú. Zavádzajú nás kvalitou krmiva, kvalitou hračiek a ostatných doplnkov, s ktorými sa stretávame dennodenne. Nezmyselne sa ženú za ziskom, no náš komfort a zdravie im zostávajú ľahostajné.

Preto sme k všetkým chlpáčom v Sušienkove vždy boli, sme a aj budeme úprimní. Rovnako ako je ich láska úprimná k ľudom.

návrat späť
k prírode

Tak ako na chlpáčov, zabúdaju ľudiaci častokrát aj na samotnú prírodu. Na tú "nepodstatnú" časť našich životov, vďaka ktorej máme všetko okolo nás. Vďaka ktorej všetci žijeme, sme a dýchame. Ak sa veci okolo nás daju vyrobiť šetrne k prírode, s maximálnou elimináciou znečistenia a uhlíkovej stopy, prečo tieto možnosti nepodporiť a nestať sa ich súčasťou?

Kto by predsa chcel dobrovoľne stratiť všetky tie super výbehy, lúky a parky, v ktorých sa tak radi naháňame!

Chlpáči vždy
na prvom mieste

K všetkým chlpáčom sme vždy boli, sme a budeme úprimní rovnako, ako je ich láska úprimná k nám ľuďom.

Bio kvalita
kde sa len dá

Zdravie chlpáčov je u nás vždy na prvom mieste. Na kvalite surovín nikdy nešetríme.

Lokálne zdroje
a produkty

Podporujeme lokálnych farmárov, ktorých poctivá práca je s veľkovýrobňami neporovnateľná!

Návrat späť
k prírode

Rovnako ako ku chlpáčom, sme šetrní aj k prírode. Musíme si ju vážiť za všetko, čo nám dáva každý deň.