VYROB SI SVOJ REPELENT DO DIVOČINY

Posted by Sušienka Vipetová on

Ak si lemruška lemravá a nechce sa ti s týmto repelentom piplať, príď si svoj REPELENT namiešať k nám do našeho Křupavého místa! Už tento piatok, robíme WORKSHOP, ktorý budeme opakovať počas celéého leta, vždy odídeš s pllllllnou lááhvičkou repelentu, ktorý si budeš následne doma riediť podľa potreby, BAF.Čo všetko budeš na výrobu domáceho repelentu potrebovať?

Ingrediencie:
citrón
bazalka
tymián
rozmarín
silica z levandule
silica z eukalyptu
silica z mäty piepornej
silica z klinčeka
olivový olej
grepový extrakt
jablčný ocot

Zo záhradky si odtrhneme za hrsť z každej bylinky, bazalka + tymián + rozmarín (môžu byť aj v sušenej forme), ktoré budeme prevárať vo vodnom kúpeli spolu s olivovým olejom.

Postup:
Páničkovia, nažhavte sporááák, v prvom kroku si pripravíme vodný kúúúúpeľ. To znamená, hrniec naplníme obyčajnou vodou, ale nie úúúplne do plna á naň položíme prázdny hrniec alebo misku, kde budeme lúhovať. Pridávame za hrsť bazalky, tymiánu & rozmarínu, ktorý nasekáme a vložíme do kúpeľa. Prilievame olivový olej, až kým nezalejeme všetky bylinky, ktoré v tomto repelente hrajú hlavnú úlohu. Ak, milí páničkovia, nemáte po labke všetky spomínane druhy byliniek, vyrobte si domáci repelent iba z jednej, či dvoch vybraných bylín.
Bylinky máme teda zaliate olivovým olejom v našom kúpeli a tak môžeme začať vyrábať výluh.
Vodu z nášho kúpeľa privedieme do varu, necháme vrieť cca 1minútu, hneď na to znížime oheň na polovicu. Na takomto ohni varíme bylinky ešte aspoň 30minút. Počas kúpeľa začíname naše bylinky opatrne premiešavať a drtiť, aby sa ich vôňa zintenzívnila. Výluh necháme vychladnúť, prefiltrujeme ho za pomoci sitka.Do vychladnutého výluhu pridáme ďalšie dôležité zložky, ktoré pomôžu konzervovať samotný replent a zároveň zabezpečia ešte silnejší účinok proti parazitom všakovakéééého druhu:

1x polievková lyžica jablkového octu
1x polievková lyžica citrónovej šťavy
pár kvapiek silice z eukalyptusu, levandule, mäty & klinčeka
Taktiež páničkovia nezabudnite prikvapnúť z grepového extraktu - 1x čajová lyžička.


Na záver, poriadne premiešať, odložiť na tmavé a chladné miesto.

Kamoškovia, od teraz á to celoročne nech je vám tento repelent v pätách! Najmä, ak sa chystáte s páničkami do lesa, na behačku kde nie je moc udržovaný trávnatý povrch, aplikujte si tento voňavý repelent na svoje telíčko, či labky á kľudne aj za uškami nech ho máte!

Tento koncentrát odporúčame rozriediť vodou a pred každou prechádzkou aplikovať na telo za pomoci rozprašovača... akýmkoľvek, ktorý doma vyňucháte. Kľudne si ho medzi sebou požičiavajte a užívajte ho na labky i noháááľky a vedzte, že po každej prechádzke je aj tak potrebné sa poriadne prekontrolovať aj za uškami!


TIP na záver: Ak plánujete s páničkami celodennú prechádzku lesom, zoberte si už nariedený repelent so sebou do batôžku, opakovane aplikujte podľa potreby. Repelent, ktorý skvelo osvieži a pomáha odpudzovať všetky hmyzy! Samozrejme, netreba zabudnúť na ďalšie dôležité fajnotky, ktoré treba mať vždy po labke, akó napríklad Hovädzinku, Divočinu, či Losie Bobky, ktoré sú výbornými životabudičmi, keď sme celý deň na labkách!

Rezervuj si flek na náš workshop výroby repelentu už tento piatok 2.6.2017 tutó: ahoj@susienkovo.sk