Prírodu si musíme chrániť a šetriť!

25 September 2016/ Priroda Recyklovanie Zerowaste

Vedeli ste, že my chlpáči aj s páničkami sme vzišli z prírody? Špagetka mi síce tvrdí, že ju priniesla vesmírna loď, ale ja jej neverím. A ako už isto viete, my tu prírodu milujeme, hlavne na behačke, a preto sa o ňu aj značne staráme.

To sme si raz so Špagetkou sadli za ten internet a naštudovali si pojmy ako ekológia, zero waste, či zodpovednosť voči prírode a rozhodli sme sa vo veľa veciach inšpirovať v našej pekárni. Zároveň by sme chceli inšpirovať aj vás a poodhaliť čo všetko vlastne pre vás vymýšľame. Tak pekne poporiadku.

Ako ste si určite všimli, naše sušienky balíme do skla, a to vám a vaším páničkom dáva nielen možnosť zapojiť sa do našej EKO revolúcie, ale aj si niečo fajnové na zimu zavariť. Môžete si napríklad pripraviť džemy od výmyslu sveta, kompótiky ako od babičky, alebo si do nich len tak niečo uložiť. A keď už ich nepotrebujete tak šup s nimi do kontajnera na sklo, BAF! Nezabudnite z nich ale najprv zošúchať nálepku. Zatiaľ to síce celkom ťažko, no snažíme sa pre vás vyňuchať nejaké pekné prírodné lepidielko, aby išla dole lepšie a aby sa vám odpad triedil ľahšie.

Ďalšia vec, ktorú sme už vyňuchali a v rámci zero waste opatrení pripravujeme sú rozložiteľné sáčky na stejky, vďaka ktorým bude tento svet ešte krajší a bude v ňom viac miesta na parádne parky, kde si budeme môcť hádzať lokše celý deň. Ale to už asi odbočujem od témy... (Špagetka, toto dopíšem a ideme behať, BAF!)


Ani na ostatné produkty sme nezabudli, a preto aj mydlá balíme bez kúsku plastu, a Kréma a Ranohoje nájdete tiež v skle. Zdravô je zatiaľ síce v plaste, ale nebojte sa, myslíme naň a EKO varianta sa už nezadržateľne blíííííži.


Aby sa k vám všetky fajnotky dostali vcelku, musíme ich niečím zabezpečiť, a preto sme sa rozhodli pre papierové obaly, ktoré sú z recyklovaného papiera s FSC certifikátom. Uložíme ich do mäkučkého sena, aby sme vám prírodu trošku pripomenuli a následne, po novom, vám balíky zalepíme papierovou páskou, aby boli krabice plne recyklovateľné.
Odpad, ktorý vytvárame, poctivo recyklujeme, čo však nie je žiadna novinka, a veríme, že každá domácnosť už je na túto zábavku zvyknutá. Ak nie, neváhajte a zožeňte si dva kontajnery navyše – jeden na papier a druhý na plasty. Je to také jednoduché, ako chrúmať sušené sardinky. Hlavne nezabúdať všetky triedené veci očistiť od zbytkov fajnotiek, lebo tie recyklovateľné nie sú.

Je to všetko dlhodobý proces, lebo tie naše neekologické návyky, na ktoré sme všetci zvyknutí si musíme prekopať sami postupne, ale za ten dobrý pocit to naozaj stojííííí.

A na záver lahôdka pre zarytých zero wasťákov – už čoskoro si budete môcť prísť nasypať vaše obľúbené fajnotky aj do vlastných obalov v našej pekárni. Vstup s páničkom je samozrejme povolený. Ďakujeme za pozornosť a my si ideme zabehať, BAF!


Máš k tomu čo povedať? BAF!

BIO má zmysel

Na surovinách nešetríme. BIO certifikát je pre nás zárukou udržateľnosti výroby, pôvodu a kvality.

Späť k prírode

Recyklujeme, eliminujeme plasty a chémiu, využívame overené a lokálne zdroje.