NA KUS REČI: S Chilli, Zdenkou a Martinem!

Posted by Sušienka Vipetová on

Pripravili sme pre vás pekne chrumkavý rozhovor s našimi milými zákazníkmi Zdenkou & Chilli. Viete ako taký chlpáč, ako Chilli, môže človeku, teda Zdenke, zmeniť život? Alebo ako sa Chilli kvôli Hovädzinke prehrýzla do kufra? Tieto a ďalšie lahodnééé infošky sa dozviete v našom novom sušiblogu o tejto slovenskej dvojici z Toskánska, BAF!Zdenka


Tvoj príbeh s Chilli - kde si ju stretla a ako ti to zmenilo život?
"Najprv mi osud do cesty prihral môjho Maťka. A keď niekoho milujete, tak mu chcete splniť všetko čo mu na očiach vidíte. Blížili sa Vianoce a ja som vedela, že Maťkov veľký sen bol mať anglického buldoga. A dôkazom, že ten sen bol naozaj obrovský, je 30 plyšákov buldoga, ktoré som uňho objavila :)) Vianočný darček bol teda nad slnko jasnejší..."


" If you only walk in sunny days you'll never reach the destination. " #mygirls #duomazde #ladolcevitamz #sitoskansko

A post shared by Martin Zahumensky (@martinzahumensky) on"Dlho som pátrala po internetoch a pýtala sa známych, až som narazila na chovateľku buldogov na Slovensku s dobrými recenziami. Neváhala som a hneď som sa jej ozvala, na čo ma čakalo veľké prekvapenie - práve pred Vianocami sa jej mali narodiť šteniaka. Najviac radosť!"

"Ihneď som začala všetko plánovať, vrátane povinnej výbavy zo Sušienkova! ❤️"

"V zápale tohto chrumkavého plánovania som sa dozvedela, že môj Maťko tiež plánuje zohnať šteniatko. Dokážete si predstaviť dve šteniatka pokope, keď vlastne nemáte žiadne, ale vôbec žiadne skúsenosti? Ja teda nie! :) V celej rodine sa rozbehla taká mega kampaň o tom, že chlpáč vôôôôbec nie je nie je dobrý nápad, až Maťko zrejme niečo vytušil."

"Aj skrz toto všetko som 23. decembra nasadla do auta a vyrazila za našou Chilli. Akonáhle som dorazila, bola som hneď zo všetkých strán obklopená chlpáčmi a najviac sa ku mne tisla práve naša Chilli. Jednoducho sme sa našli."

"Cesta naspäť po maďarskej diaľnici bola naozaj divoká. Domov som ju síce nepriniešla s červenou stuhou, ale zato poriadne pokakčenú a dočúranú. Aj napriek tomu si ju Maťko od prvej chvíle zamiloval."

Popíš Chilli 3 slovami!
"Extrémne vtipná pohoďáčka s obrovským srdiečkom!"

V chrumkavom projekte “Sí, Italy,” na ktorom pilne a bez prestávky pracuješ so svojim snúbencom a skvelým šéfkucharom Martinom Záhumenským, má labky aj Chilli, že?
"Je to láskyplný vítač, ktorý spája nielen ľudí, ale aj ostatných chlpáčov. Vďaka Chilli si nás naši hostia rýchlejšie zapamätajú, ostávame v kontakte aj naďalej a tešia sa na ďalšiu návštevu a #PSÍMOJKOŠENIE s našou Chilli."

Chilli je celkom scestovaná. Baví ju byť ti stále v pätách?
"Áno, je to veľký cestovateľ! Zatiaľ síce nevie, čo je to lietadlo, ale v autách sa vyzná rovnako, ako v chrumkaní Hovädzinky. Už s nami nacestovala viac ako 20 tisíc kilometrov! Vydrží aj cestu na slovensko, ktorá má tak 930 km, samozrejme s prestávkami na kakačku. Nechýba ani výbavička v podaní hračiek, deky, sušienkovských fajnotie a veľa fresh vody."Aké sú vaše najbližšie plány?
"Sezóna sa nám pomaly blíži ku koncu. Bola náročná, ale super. Teším sa na voľné chvíle s Martinom a Chilli, a stretnutia s priateľmi. Zbožňujem jesenné a zimné dni pri krbe, dobré knihy a filmy, a hlavne prechádzky po toskánskych dedinách. To znie ako super plán, nie? :)"

Chilli


Tááák ako, Chilli? Prezradíš nám, aké sú tvoje obľúbené sušienky?
"Nóoo, kamaráti, to je naozaj otázka oriešok! Som asi ako moji páničkovia, ktorým chutí všetko fajnové a vaše sušienky zbožňujú všetky, do poslednej omrvinky!"

Čo hovoríš na našu Hovädzinku? Zapráši sa po nej hneď po otvorení, alebo si ju niekam odkladáš na horšie časy?
"Verte-neverte, ale kvôli Hovädzinke som sa raz pustila do operácie, ktorá sa do histórie zapísala pod názvom “pitva kufra.” K balíčku som sa úspešne prehrýzla ale potóóóm som skoro dostala po ňufáku.. Hmmm, keď Hovädzinku miluješ, tak neexistujú žiadne prekážky, BAF!"

Favorit medzi mäsíčkami v konzerve?
"Muflóóón!!! Ňuchala som infošky o šťavnatom Muflónovi a páničkovia mi povedali, že dočasne proste nie je… Ups, ale už teraz sa teším na novú vááárku tohto fešáka. Zbožňujem túto kombinejšn muflóna, lesních plodů, kurkumy, či brokolice… Ako sa hovorí u nás: oh dio!"

"Čo to počujem? Novinka Moriak?? To musím ochutnať!"Vyhrievaš sa na toskánskych pláňach? My by sme s tebou menili hneď z fleku!
"Sušienkáči, samozrejme. Páničkovia ma dokonca raz vytiahli aj na pláž, aby som bola v obraze o tom, kde to vlastne žijem. Voda mi vôbec nesadla, radšej sa napijem vašich vývarov… Aaa tie vlny, už nikdy viac!"

"Preto dávam prednosť roli kaviarenský povaľač, ktorá mi maximálne vyhovuje. Páničkovia mi so sebou vezmú nejaké tie fajnovky a cestovnú deku, a môžme vyraziť. Po labke mám nielen páničkov, ale aj blahodárke Krémo, ktoré krémujeme nonstop, nech už chodím po rozpálených toskánskych chodníkoch, či sa brodím v snehu… len to vydržať a nezlízať všetko to fajnové maslíčko z labiek, BAF!"

Chilli, aký je tvoj bežný chlpatý deň? Počítame, že si niekde rozvalená pod slnečníkom, či v olivovom háji, čo?
"Som spáč, ako pániček. Zdenka nás poväčšine musí z postele ťahať. Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, ako u páničkov, tak aj u nás, chlpáčov. Väčšinou si doprajem granule, alebo šťavnaté mäsíčko Krava, chvíľku si oddýchnem, aby mi vytrávilo, a huráááá behať do prírody. Cestou vždy stretneme našich kamošov Soru, Lea ááá mnoho ďalších."

"A potom prichádzajú na rad aj pracovné povinnosti, do ktorých som aktívne zapojená. Musíme sa postarať o našich hostí a medzitých sa aj mne dostane dostatok škrabkania za uškami… Vyrazíme na trhy po čerstvé ingrediencie, aby aj naši hostia ochutnali to najlepšie, čo Toskánsko ponúka. Hmmm, čo to cítim? Z kuchyne sa šíri lahodná vôňa, čiže pániček už maká pri sporáku. No, ale v reštike ma to veľmi nebaví, je to skôr trápenie mojich chuťových buniek. Radšej sa vyvalím na terasu so sušienkami Kravinááá."PSÍMOJKOŠENIE - je to aj u teba hlavný bod denného programu, nech sa deje, čo sa deje?
"Páničkovia všetkým tvrdia, že som ich láááska. Nóoo, asi na tom niečo bude, keďže PSÍMOJKOŠENIE je u nás na dennom i večernom programe, BAF!"


Tak sa priznaj, kamoško:

1. Mäsíčko alebo granule?
"Mäsíčko!"

2. Posteľ alebo pelech?
"Posteľ!"

3. Losie bobky alebo Kravina?
"Obe!"

4. Psímojkošenie alebo nešahať?
"Moje druhé meno je Mojkáčik!"

5. Sušienka alebo Špagetka?
"Alenka!"

6. Posera alebo strážca?
"Strachopudská strážkyňa!"Ďakujeme za rozhovor, BAF!