Na dovolenku s chlpáčom!

Posted by Sušienka Vipetová on

Už si zbalenko? Ak nie, tak ti radi poradíme, čo si za žiadnych okolností nesmieš zabudnúť zabaliť!


Kamoškovia – cestovatelia! Nó jednoznačne si myslíme, že tou najdôležitejšou vecou, ktorá vám nesmie na ceste za Divočinou chýbať je voda! Inak povedané, je dôležité dodržovať pitný režim.

Nech tvoji páničkovia uberú labku, teda, nohu z plynu a dožičia ti viac prestávok. Im to pomôže v udržaní sa pri živote počas šofééérovania v takom teple a ty sa v pohode vykakčíš, vycikáš a vďaka čerstvej vode naberieš druhý dych na ďalšie kilometre v aute...Keď už konečne šťastlivo dorazíte do svojej destinácie, napríklad do neďalekej Jugošky, ták čo ďalej?... Vybalíš si svoje švestky zabalené v Clouďáckom cestovnom pelechu, ktorý ti slúži ako batôžtek na drobnosti a taktiež cestovný pelech v jednom, BAF! Superská vecička totó! Do neho zahrabeš aj čosi zdravé pod zub, napríííklad naše zdravé sušienky. Keďže ideš na cestu za Divočinou spoliehaj sa iba na overené značky – SUŠIENKOVO. My chlpáči nie sme také exotické typy, ktoré si móžu koštovať tu a tam kadečó, čo sa im núka...Ja so Špagetkou sa spoliehame na doma overenú KRAVINU, či DIVÚ SVIŇU. Tieto naše pamlsky sú jednak zdravé+chrumkavé a taktiež super skladné! Jeden deň sa móžeš rozmaznávať našimi sušienkami, druhý zas stejkami a na večeru si môžeš naplniť bruško výživnou holistickou konzervou – zverinovým, alebo rybacím Mäsíčkom. Natlačíš ich do každého batôžka, a ak si na ňu páničkovia náhodou nenájdu flek, v ich inak už dóóósť preplnenej taške, ták šup s ňou do Clouďáckeho cestovného pelechu, tam je miesta stále dosť!

Ták, už len sa len bezpečne pripúúútať, alebo sa bezpečne oddeliť v zadnej časti auta, aby ste boli vy chlpáči, ale aj páničkovia pri prípadnej autonehode (tfuj tfuj nič také sa nestane) chrááánení.

Počas jazdy autom je dobré nevybombiť klííímu na maximum a držať sa + - teploty, ktorá je vonku s max rozdielom 3 až 5 stupňov. Príliš veľké rozdiely nevedú k ničomu inému ako k poriadnemu prechladnutiu, alebo nádche. Vetranie počas jazdy je superská vec, samozrejme bacha na prefúknutie uší, či očí, žiadne nahýňanie sa z okna auta... Jednak je to nebezpečné a pri tomto nahýňaní si móžete poriadne zavariť chlpáči, či už dostanete brutáálny prievan do uší, ktorý bolí, alebo si zapálite oči, a vy plánujete dovolenkovať v kľude a pohode, nie behať po veterinároch :)


Ak, by už hrozilo, že ti býva počas cestovania v aute/vlaku... v čomkoľvek poháňané motorom zle, tak je tu rada nad zlato, raňajky proste tentokrááát vynechaj! Tvoj žalúdok tak nebude plný a nebude tvoje inak už rozbúúúrené bruško hnevať o čosi viac... Samozrejme, nech ti páničkovia vystelú tvoj peliešok niečim ľahko umývateľným, lebo tvoje žalúúúdočné šťavy sa móžu vypustiť tak či onak.

Nevadííííí, veď už len páár kilometrov a sme v cieli. Páničkovia nepodávajte hneď po príchode do destinácie jedlo, vydržte aspoň 10-15 minút, nech si žalúdok vydýýýchne. Ideálna je na to chôdza, alebo najideálnejšie je dohodnúť sa s chlpáčom, že až si batožiny odložíte na hoteli, móžte potom hneď prejsť na papanie :)

A nezabudnite, žiadne nanuky na "schladenie" nie sú pre naše bruška dobré! Naopak, hrozí nám z nich poriadna neplecha. Na schladenie nám urobí najlepšie, ak ťa pániček ovlaží na brušku, pretože to je to miesto, kde tieto letné teplá dokážu nášmu chlpatému hardwaru najviac zavariť, a to doslovne. Alebo si skočte do vody rovno celííí :)