Krémo na labky

12 February 2017/ Kremo Priroda Zdravie

Keďže tohtoročná zima je sýýta na sňah a ukrutný mráz, nemôžeme si dovoliť neriešiť krémovanie labiek. Naopak, rady vám so Špagetkou napíšeme pár infošiek o tom, prečo si krééémovať labky práve s naším Krémom, tak sa poďme spolu čosi nové naučiť.
My so Špagetkou sme už čo-to počuli, že kdejaká vazelína, či krémik sú "superské" a načo hľadať niečo iného, keď sú tieto za pár šušňov dostupné kdekoľvek. Nech je to už ako chce, my to do nášho košíka hádzať nebudeme, BAF!


Krémo z čistého bambuckého masla narozdiel od rúznych krémikov neobsahuje žiadne umelé látky, arómy a množstvo ďalších dobrôt. Poďme si zopár z týchto nepríjemných ingrediencií predstaviť, aby ste vedeli, čo to vlastne kupujete (a radšej by ste nemali – ani pre seba, BAF!).

1. Začneme VODOU, ktorú obsahujú. Tak ja neviem, ja so Špagetkou som za jedno – chceme labky vyživené, nie vysušené...

2. CETYL ALKOHOL, vytvára a stabilizuje emulzie, zjemňuje pokožku – získava sa redukciou kyseliny palmitovej z nášho „obľúbeného“ palmového oleja. Ak vám vadia voľne žijúce orangutany, toto je pre vás tá správna voľba.

3. ALPHA ISOMETHYL IONONE, syntetická zlúčenina, vôňa, ktorá vyvoláva alergické reakcie, môže dráždiť pokožku. Na doráňané labky nám netreba žiadne voňavé krémiky. Základ je predsa úúúúčinok!

4. AMYL CINNAMAL, opäť, áno aj táto zložka môže vyvolať kožné reakcie.

5. PARFUM, používa sa na prekrytie pôvodnej arómy, kde syntetické parfémy môžu vyvolať alergické reakcie a ich celostvetové používane vplýva na životné prostredie.

6. PETROLATUM + PARAFFINUMLIQUIDUM, alebo "najlepšie" na záver, BAF! Prísada, ktorá je z celého zloženia najhoršia a najhnusnejšia. Vazelína má syntetický ropný pôvod a tým pádom nie je vôbec ekologická. vytvára tú vašu reklamnú a obľúúbenú slovnú formulku: "vodeodolnááá"... Ako keby ste si to boli leniví natrieť na novo, ach, ľudiaci :( Vytvára pocit navlhčenej hydratovanej pokožky tým, že upchá póry a vlhkosť, ktorá sa v nich nachádza. Tým, že medzi pokožkou a svetom vytvára účinnú bariéru, pokožku prakticky vysušuje a uchováva v nej všetky nečistoty, z ktorých vznikajú kožné problémy. A je dokonca vodeodolná, čo určite ocenia všetci tí, ktorí sú leniví si labky natrieť druhý krát. BAF!Naproti tomuto koktejlu (podobných šmakovných ingrediencií je nespočet) je naše Krééémo 100% prírodné, vyrobené z BIO nerafinovaného bambuckého masla, ktoré narozdiel od toho rafinovaného obsahuje množstvo zdraviu prospešných mastných kyselín.


A AKÝŽE JE ROZDIEL MEDZI RAFINOVANÝM A NERAFINOVANÝM BAMBUCKÝM MASLOM?
Rafinované maslo,
ktoré sa tu začína čím ďalej tým častejšie objavovať – je lacnejšia varianta bambuckého masla, ktorú u nás nevyňucháte. Je cenovo dostupnejšie, pretože sa spracováva primiešaním chemickej látky, najčastejšie hexanu, a ďalších látok, ktoré z bambuckého masla odstránia farbu, vôňu a väčšinu zdraviu prospešných látok. Používa sa hlavne do masovo vyrábanej kozmetiky.

Naše nerafinované BIO bambucké maslo sa naproti tomu získava z orechov stromu Karité (Maslovník africký), ktoré sa lisujú ručne, alebo strojovo za studena. Maslo sa potom filtruje cez gázu, aby sa z neho odstránili nečistoty, pričom si maslo v sebe zachová všetky minerály, vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky.
Myslím, že odteraz si už milí páničkovia dáte na výbere správneho kréma záležať a namiesto „overených“ a „tradičných“ receptúr skočíte po niečom, čo naozaj pomáha. Masteniu zdar, BAF!Máš k tomu čo povedať? BAF!

BIO má zmysel

Na surovinách nešetríme. BIO certifikát je pre nás zárukou udržateľnosti výroby, pôvodu a kvality.

Späť k prírode

Recyklujeme, eliminujeme plasty a chémiu, využívame overené a lokálne zdroje.